31 березня у читальній залі бібліотеки Університету “Україна” відбулося літературно-мистецьке свято “Свіча, запалена від серця”, присвячене 200-річчю від дня народження генія, мислителя, пророка України Т.Г.Шевченка.
“Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене совість і закон”.
(Ліна Костенко)
Задумано дійство у середовищі Коледжу “Освіта”. Приємно було зазначити, як натхненно готувалась молодь до свята, бо поставила перед собою неабияке завдання: яскраво і колоритно озвучити шевченківські читання.
Готувались заздалегідь. Бабуся студентки Анастасії Галкіної вишила портрет Тараса Григоровича, обрамлений рушником, на якому Кобзар ніби пильно вдивлявся в сучасників і по-батьківськи оцінював їхню старанність. Чимало було пригадано та вивчено поетичних рядків.
Тихо лунала вдало підібрана фонова музика. Милував око одяг учасників – студентів і педагогів, переважна більшість яких убралися в яскраві, колоритні українські вишиванки.
Все це піднімало загальний настрій, створювало урочисту атмосферу свята. Дуже гарно і впевнено вели композицію Єлисавета Підгорецька та Вадим Заруцький.
Зі словами привітання до учасників звернулась заступник директора коледжу Людмила Олександрівна Володько. Вона підкреслила геніальність історичної постаті Т.Г. Шевченка та цінність його духовного надбання.
У виконанні викладача Тетяни Іванівни Ярошовець лірично прозвучав вірш “Покладу “Кобзаря” на скатертину”.
Делікатно і невимушено студентська юнь торкалася серцем шевченківських рядків, перегортала деякі сторінки його життя. Пожвавлення викликала картина із босоногого дитинства Тараса, в якій ішлося про допитливого, мрійливого, доброго хлопчика. Сценку відтворили студенти Дарія Христенко та Єлизавета Скочик.
Долучилась до участі у святі і бібліотека. До заходу оформлена виставка-етюд “Нас єднає Шевченкове слово”, де експонувались твори поета, праці відомих шевченкознавців. Шевченко-художник був представлений репродукціями малюнків, портретів, офортів. Із коментованим оглядом колекції Шевченкіани виступила директор бібліотеки Ніна Петрівна Колесникова. Вона звернула увагу на поетику візуальності мови, якою творився неповторний світ шевченківської криниці.
Щиро і трепетно звучали вірші поета у виконанні Ірини Готки, Анастасії Шликової та Анастасії Галкіної.
Несподівано й оригінально прозвучало синхронне озвучення вірша “Доля”, який виконали Катерина Павленко та Анна Мушинська.
Бібліотекар Людмила Колійчук виразно прочитала вірш “Зацвіла в долині…”. Юлія Рибальченко натхненно продекламувала вірш “Мені однаково, чи буду…”, а також власний твір “Глибина серця”, присвячений поетові.
На завершення свята директор коледжу Світлана Іванівна Смолянова наголосила на історичному значенні творчості Т.Г. Шевченка, якого люблять і читають не тільки в Україні, але й у всьому світі. Вона пригадала свою поїздку до США, де особливе враження на представників української діаспори справили українські школярі, які читали вірші поета.
Тарас Шевченко – геній українського народу, а отже, його поезія завжди сучасна і слово його не забуте.
Директор бібліотеки Колесникова Н.П.
Заступник директора бібліотеки Панасюк Н.В.