Книга завжди з тобою

«Книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння, і мудрість бо,

і стриманість здобуваємо ми із словес книжних,

бо се є ріки, що наповнюють всесвіт увесь…»

Київський літопис

 

Хоч уже другий місяць літа, продовжує роботу бібліоклуб «Світоч». 1 липня на запрошення працівників бібліотеки Університету «Україна» студенти Коледжу «Освіта» відвідали «Музей книги і друкарства України».

Музей було створено у березні 1972 р. Він розміщений на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у будинку колишньої Лаврської друкарні, заснованої 1615 р. архімандритом Є. Плетенецьким.

Друкарня безперервно діяла понад 300 років – до початку 20-х років минулого століття, що є унікальним явищем в історії європейського друкарства. Лаврська друкарня тривалий час була центром книговидавничої справи в Україні.

Під час екскурсії студенти були здивовані різноманітністю тематики і високим рівнем поліграфічного виконання та художнього оформлення книг.

Особливо студентів-юристів зацікавили старовинні видання: «Русская правда», Магдебурзьке право, Пересопницьке євангеліє, Острозька біблія. Подив у молоді викликали інкрустовані книги, рідкісні експонати декоровані емаллю, сріблом, слоновою кісткою та колекція мініатюрних видань.

Видатний історик В. Ключевський зазначав: «Щойно поміж нас почало утверджуватись уміння читати і писати, як разом з ним з’явилися і книжки, а разом з книжками прийшла до нас мудрість книжна… Відтоді за розумного і тямущого чоловіка в нас почали вважати чоловіка „книжного”, тобто такого, що має науково-літературну освіту» .

Екскурсія була цікавою та змістовною. Студенти були вдячні бібліотекарям за проведений захід та записали свої враження у книзі відгуків.

О.В. Колоша, бібліотекар