День пам’яті жертв радіаційної аварії в Університеті «Україна»

26 квітня 2016 року в Університеті «Україна» пройшов захід, націлений на ушанування пам’яті жертв радіаційної катастрофи в Чорнобилі.

Зустріч відкрила заступник директора з виховної роботи Коледжу «Освіта» Людмила ВОЛОДЬКО. У вступному слові викладач розповіла, з якою метою ми всі зібралися, а саме: нам варто осмислити та усвідомити масштаби трагічних подій, розбудити почуття відповідальності перед наступним поколінням, виховувати глибоку повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього життя людства, розвивати почуття гордості за свій народ.

Також зі своїм словом мали змогу виступити директор Коледжу «Освіта» Світлана СМОЛЯНОВА та керівник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Університету «Україна» Юрій МЕЛЬНИЧУК. Вони поділилися своїми спогадами, своїми життєвими історіями стосовно Чорнобиля та історіями родин своїх друзів, які теж були безпосередньо пов’язані зі страшною катастрофою.

Заступник директора бібліотеки Наталя ПАНАСЮК ознайомила нас із виставкою книг «Чорнобиль – трава гірка», серед авторів яких були і викладачі нашого університету.

У центрі стола стояли портрети пожежників, які загинули у той злощасний день, рятуючи людей ціною своїх життів; і їхня пам’ять було вшановано запаленими свічками. Також ми переглянули короткий фільм про події, що трапилися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, про жахіття, яке довелося пережити людям. А близько мільйона людей, на жаль, пережити його не змогли. Пам’ять жертв Чорнобиля було вшановано хвилиною мовчання.

 

Валерія РОЗДАБАРОВА,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»