Вступникам на основі 9 класів

Закінчувати 9 або 11 класів?

Багато ресурсів, що займаються збором і систематизацією даних, стверджують, що близько сорока тисяч підлітків щомісячно ставлять питання про вступ, але ще більше їх число гадають: коли йти з школи – після 9-го або 11-го класу. Пропоную звернутися до наявного матеріалу, після чого ви точно зможете відповісти собі на питання: коли йти і чому.

Спершу вирішите: чи хочете ви в університет або бажаєте вибрати, скажімо, училище, а потім також за бажання поступити у ВНЗ.

Безумовно, в підлітковому віці хочеться якнайскоріше вирватися з-під батьківського крила, позбавитися від опіки і стати незалежним, у тому числі і у фінансовому плані. Врахуйте, що, не маючи освіти і досвіду роботи, заробляти ви зможете дуже мало, та і не кожен працедавець побажає брати на роботу студента. Можна, звичайно, досить швидко закінчити технікум і відправитися працювати, а є варіант довго і наполегливо гризти граніт науки, після чого вже вирушати створювати записи в трудовій книжці.

Отже, давайте все ж назвемо основні плюси відходу після дев’яти класів:

• конкурс в коледж або технікум нижчий;
  • вчитися набагато легше, ніж у ВНЗ;
  • навчання на два роки коротше, ніж в університеті;
  • ви зможете раніше влаштуватися на роботу, на відміну від своїх однолітків, що навчаються в інституті;
  • після закінчення технікуму є можливість вчитися заочно і працювати, маючи вже професію;
  • навчання в технікумах коштує дешевше.

А тепер мінуси:

• знання, отримані в технікумі, поступаються університетській підготовці;
  • диплом цінується менше;
  • труднощі в працевлаштуванні із-за віку і відсутності досвіду;
  • немає можливості підробляти під час навчання.

Звичайно, усі плюси і мінуси дуже розпливчаті, адже для кого мінус – це плюс, а плюс – мінус. Усе залежить від конкретної ситуації і людини. Осмілюйтеся, адже тільки ви можете сказати, що для вас краще і прийнятніше.